Blog o sztuce porozumiewania się

Bo dobra komunikacja to podstawa zdrowych relacji.

Bo zawsze warto rozmawiać.


KONSULTACJE INDYWIDUALNE

Proponuję indywidualne konsultacje i doradztwo jak poprawić komunikację w związku.

Koszt spotkania online, trwającego 60 minut to 90 zł. Spotkania w Krakowie w gabinecie to 120 zł.
Przy zakupie pakietu 6 sesji oferuję zniżkę 20%.

Polecam skorzystanie z pakietu konsultacji rozłożonego w czasie (6-8 tygodni). To niezbędny czas, aby wprowadzić realne zauważalne zmiany w procesie komunikacji z drugą osobą. Musimy dać sobie czas na przyswojenie sobie nowych sposobów wyrażania się i reagowania, tak, aby stały się dla nas naturalne, a ponadto tego czasu potrzebuje też druga osoba, aby dostrzec Twoją zmianę i zacząć reagować inaczej.

Pierwsza konsultacja 60 min jest bezpłatna, prowadzona jest online (przez skype).

Już jednorazowa konsultacja dostarczy Ci wskazówek co możesz zmienić i nad czym warto pracować. Możesz ćwiczyć sama. Może jednak zdarzyć się, że nie widzisz poprawy, nie wiesz, gdzie tkwi błąd. Dlatego proponuję cykl spotkań, podczas których omawiamy wprowadzone przez Ciebie zmiany, napotkane trudności, a ja daję wskazówki jak sobie z nimi radzić.  Osoby zainteresowane proszę o kontakt mailowy anna.battek@gmail.com.

MEDIACJE RODZINNE

Prowadzę mediacje rodzinne w Krakowie (lub okolicy). Koszt jednej sesji trwającej 1,5 godziny to 150 zł.

Czasem wystarcza 1 lub 2 spotkania, w niektórych sytuacjach potrzebne jest 4-5 spotkań.

W sytuacji, gdy strony mediacji mieszkają daleko od siebie i spotkanie nie jest możliwe (np. jedna osoba mieszka za granicą) można kontaktować się przez skype.

Dla osób, które z różnych powodu nie chcą spotkać się bezpośrednio, oferuję mediację pośrednią tzn. ja kontaktuję się z każdą osobą osobno i przekazuję jej stanowisko drugiej stronie.

Twoje wątpliwości i moja odpowiedź:

Być może zastanawiasz się czy jest sens w to inwestować.

Zauważ, że przyzwyczajenia, jakimi teraz się posługujesz w komunikacji, kształtowały się latami, praktycznie od dzieciństwa, sporej części naszych nawykowych reakcji nawet sobie nie uświadamiamy, potrzeba czasu, aby „przeprogramować” nasze zachowania i sposób wyrażania się.

Jeśli obawiasz się kolejnego wydatku, pomyśl ile już kosztowały Cię różne nieskuteczne sposoby radzenia sobie z trudnościami i w jaki sposób Cię to obciąża (emocjonalnie, ale też fizycznie, pod względem zdrowia).

Czy jest gwarancja, że to zadziała? Na pewno nauczysz się skutecznie komunikować. Techniki są niezmienne, niezależnie od osoby, z którą się komunikujemy. Przyda się to w relacjach z całym otoczeniem –partnerem, rodzicami, dziećmi, współpracownikami.  Sadzę, że wprowadzenie nowych sposobów komunikowania się może przenieść Twój związek na wyższy poziom w porozumiewaniu się. Na ogół, pozytywna zmiana u jednej osoby wywołuje też zmianę nastawienia drugiej i większą gotowość do współpracy.